32 771 60 80 kontakt@alfaserwis.net.pl Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00
Twój profesjonalny serwis...

FAQ – najczęściej zadawane pytania

1. Czy LPG to bezpieczne paliwo?
Tak. LPG jest równie bezpieczne, jak benzyna czy olej napędowy. Instalacja gazowa posiada więcej zabezpieczeń (i zdecydowanie skuteczniejszych) niż oryginalna instalacja paliwowa w samochodzie.

2. Dlaczego warto montować instalację LPG?
Dla oszczędności. Montaż instalacji LPG zwraca się tym szybciej, im więcej pokonujesz kilometrów. Skorzystaj z kalkulatora, aby sprawdzić opłacalność.

3. Czy serwis instalacji LPG jest konieczny?
Tak. Każde urządzenie, jak również instalacja LPG powinna podlegać serwisowi. Przegląd taki obejmuje elementy mechaniczne, są wymieniane filtry, jest sprawdzana szczelność całego układu. Przeglądy nie są jednak drogie i częste (od 10 do 15 tyś km między przeglądami).

4. Czy silnik tarci moc na zasilaniu LPG?
Nie ma odczuwalnej różnicy pomiędzy zasilaniem Pb a LPG. W przypadku instalacji sekwencyjnych (czyli wtrysku gazu IV tej generacji) odpowiedni dobór podzespołów zapewnia praktycznie identyczne osiągi, jak w przypadku zasilania benzyną. Oznacza to, że podczas normalnej jazdy użytkownik nie odczuwa różnicy pomiędzy obydwoma paliwami. Wykonując pomiary mocy i momentu silnika na hamowni podwoziowej okazuje się, że różnice dla obydwu paliw nie przekraczają 3%. Nie ma więc mowy o odczuwalnym przez kierowcą spadku mocy silnika.

5. Czy to prawda, że nie każdy silnik nadaje się do montażu instalacji LPG?
Można powiedzieć, że każdy silnik z zapłonem iskrowym może pracować na LPG. Należy przy tym uznać, że nie w każdym stanie technicznym w pojazdach powinny być montowane instalacje. Zaniedbania w serwisowaniu i użytkowaniu auta przed montażem instalacji LPG po prostu ujawnią się po jej montażu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości przyjedź do nas na bezpłatną konsultację.

6 . Ile kosztuje montaż instalacji LPG?
Na cenę składa się kilka czynników: moc silnika, rodzaj silnika, ilość cylindrów, wybór podzespołów układu LPG i inne. Dlatego też zadzwoń do nas w celu dokonania ostatecznej wyceny. Mimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie podac za pośrednictwem strony internetowej konkretnej wyceny. Dodamy, że najtańsze instalacje zaczynają się od 1800 zł a najdroższych cena to 2700 zł.

7. Czy nowe silniki tolerują zasilanie LPG?
Jak najbardziej nowe silniki tolerują pracę na paliwie LPG. Aktualnie większość nowych silników jest zasilana bezpośrednim wtryskiem benzyny. Jest to rozwiązanie pozwalające na uzyskanie wyjątkowo dużej mocy z niewielkiej pojemności przy utrzymaniu rozsądnego poziomu spalania. Od wielu lat również te silniki adaptowane są do zasilania gazem – nie jest to więc nowość na rynku, a sprawdzony system zasilania. Wraz z upowszechnieniem silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa, rozwija się rynek dedykowanych instalacji LPG. Zenit PRO DIRECT jest sterownikiem dedykowanym do nowoczesnych silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny. W teście przeprowadzonym przez redakcję tygodnika Auto Świat (wyd. nr 52 z 22 grudnia 2014 r.) otrzymał 5 gwiazdek.

8. Czy warto wybrać nasz warsztat?
Bez wątpienia tak. Naszą najlepszą wizytówką jest zadowolony klient. Jesteśmy także członkiem sieci ekspert LPG potwierdzającej standardy nasze pracy oraz obsług klienta. Jak również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

9. Jaką instalację LPG wybrać?
W tym zakresie najrozsądniej jest skontaktować się nami. Po krótkiej rozmowie będziemy w stanie doradzić proponowane rozwiązanie, wraz z wyceną.

10. Na czym polega gwarancja ogólnopolska?
Jesteśmy członkiem sieci ekspert LPG, w ramach której serwisu oraz napraw gwarancyjnej możesz dokonać w innym serwisie, bez utraty gwarancji. Daje Ci to także gwarancje wysokiej jakości usługi. Załóżmy, że znajdujesz się od nas 200 km i musisz skorzystać z gwarancji. Możesz w takiej sytuacji udać się do najbliższego warsztatu sieciowego, zostaniesz obsłużony w ramach gwarancji ogólnopolskiej.

EKSPERT - Kopia